You are here

Ozdoby ślubne świątyni – kto ?

on Mar 1, 2019
Ślub to ważne doświadczenie dla wszystkich młodych. Narzeczeni pragną, by był to wzorowy dzień – piękna suknia pani młodej, świetnie leżący garnitur na panie młodym, apetyczne jedzenie i niesamowite dekoracje. Dekoracje ślubne kościołów są niebywale ważnym elementem, gdyż akcentują charakter uroczystości, a co więcej przyciągają uwagę przybyłych osób.

para młoda w kościele
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Może się nimi zająć kwiaciarnia, ale równie często wybieraną alternatywą jest własnoręczne ustrojenie budynku dzięki dekoracjom ze sklepu. Warto jest też przemyśleć kwestię udekorowania przez parafię. Które z niniejszych rozwiązań będzie dla nas najkorzystniejsze?
Rozpocznijmy od pierwszej metody. Kwiaciarnia na pewno podejdzie do tematu kompetentnie. Decydując się na jej ofertę nie musimy się martwić, iż coś nie będzie jak trzeba, a kwiaty nie dotrwają nawet początku ceremonii. Floryści są doskonale zorientowani w temacie, więc mają wiedzę, których kwiatów użyć, w jaki sposób je pielęgnować i jaki bukiet będzie odpowiadać wystrojowi określonego kościoła. Jest to związane z kosztami, jednak bez wątpienia nie będą one tak duże jak inne wydatki, m.in. na salę weselną, a w zamian nie martwimy się o rzetelne zrealizowanie usługi. I – co najważniejsze – będziemy usatysfakcjonowani - użyteczna strona o dekoracjach ślubnych.
Jeżeli wybierzemy własnoręczne dekoracje ślubne (przygotuj się z www.slubnystyl.pl) kościoła, będziemy musieli kupić wszystkie potrzebne kwiaty i inne dodatki, co kosztuje nas dużo czasu, a także – z pewnością – stresu. Kupimy je w sklepie z dekoracjami.

Sklepy takie posiadają rozbudowany asortyment. Rzecz jasna będziemy mogli ozdobić budynek zgodnie z własną inwencją twórczą, jednak nawał pozostałych spraw, które należy załatwić, mogą popsuć nam całą radość z tego zadania. Z tego względu – jeśli nic nie powstrzyma nas od wybrania tej alternatywy – dobrze jest przeanalizować temat dekorowania kościoła wspólnie z innymi narzeczonymi. Dzięki temu ograniczymy nie tylko koszta, które musimy uiścić, lecz także wartościowy w tym trudnym okresie czas - .
Ostatnim wyjściem jest ozdobienie kościoła przez parafię. Jest to z reguły odpłatna alternatywa.
Jeżeli wybierzemy pierwszą albo drugą opcję, musimy pamiętać, by dekoracja pasowała do wystroju, a tym samym była zgodna z naszymi oczekiwaniami.