You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Płyty pilśniowe – jakie rodzaje są obecnie ogólnodostępne w sklepach?

on Dec 3, 2019
Teraz do wyprodukowania zróżnicowanych wyrobów stolarskich, w tym także do produkowania mebli wykorzystywane są płyty pilśniowe. Jakie są ich typy? Czym one się odznaczają?

Płyty pilśniowe to w naszych czasach najchętniej używany materiał do wytwarzania mebli oraz wyrobów stolarskich.
meble kuchenne
Author: David Wilson
Source: http://www.flickr.com
Do najbardziej popularnych zaliczane są płyty MDF. Znaczna część mebli ma szansę powstać w ostatnim czasie właśnie z nich. Oprócz nich niezwykle popularne są płyty HDF. Zobacz: oferta płyt HDF. Dostępne dzisiaj płyty HDF w dużej części służą do produkcji bardzo modnych dzisiaj paneli podłogowych. Rozwój technologi sprawił, że możliwości ich zastosowania znacznie się powiększyły. Do niedawana robiono z nich jedynie panele podłogowe, które mogły być układane tak naprawdę w pomieszczeniach suchych, czyli w salonach, pokojach dziecięcych czy w sypialniach. Wraz z zastosowaniem nowatorskich technik przy ich tworzeniu powstają w ostatnim czasie panele podłogowe, które można układać też w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza, a więc w kuchniach i w łazienkach.Opcje zastosowania płyt HDF jest znacznie więcej. Na etapie produkcji można je wykończyć zróżnicowanymi laminatami. Dzięki temu powstają z nich nie tylko panele podłogowe, ale także drzwi wewnętrzne,
czerwone drzwi
Author: russellstreet
Source: http://www.flickr.com
wytwarza się z nich też dna szuflad i tylne ścianki mebli. Coraz częściej wykorzystywane są również w charakterze ściennych okładzin. Są proste w obróbce, z tego powodu bardzo chętnie wykorzystują je majsterkowicze. Wyroby z nich zrobione cieszą się dużą popularnością pośród klientów, ponieważ niezwykle łatwo można je utrzymać w czystości. Nowe technologie zastosowane do ich produkcji sprawiły, że płyty HDF cechują się odpornością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Nieprawdopodobnie bogata kolorystyka jest ich dodatkową zaletą. Współczesne płyty MDF i HDF są produktem niezwykle ekologicznym.

Niezwykle nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać nasz tekst. Jeżeli czujesz chęć na nowe, to kliknij link wynajem mat wejściowych i przejdź do kolejnej strony.

Ta cecha oraz idealne imitowanie naturalnego drewna i funkcjonalność będą mogły sprawić, że meble, panele podłogowe oraz drzwi wykonane z nowej generacji płyt pilśniowych są coraz chętniej stosowane przez klientów, którym zależy na ochronie środowiska, które nas otacza. Kupując wyroby z płyt pilśniowych dbamy lasy.