You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Planujemy ładny pokoik dla dziecka

on Nov 3, 2020
Pokoje dla dzieci to nadzwyczaj wdzięczny temat. W naszych mieszkaniach aranżujemy pokoje dla dzieci częściej niż inne pomieszczenia. Dzieciaki szybko rosną, natomiast wnętrza wymagają kolejny raz dostosowania do wieku, rozwoju i zainteresowań. Pokoje dziecinne a także młodzieżowe są w najwyższym stopniu wielozadaniowymi pomieszczeniami w naszych mieszkaniach.


pokoik dziecka
Author: Montecruz Foto
Source: http://www.flickr.com
Są biurem i sypialnią, miejscem spotkań towarzyskich oraz równocześnie intymnym, zacisznym kącikiem. W szczególności w projektach pomieszczeń dla nastolatek mamy specyficzne wytyczne. Czasem są to wnętrza bardziej szalone, niekiedy poważne, poetyczne albo nowoczesne, kolorowe czy stonowane jak też wyciszone. Zestawiajmy style, poszukujmy tej charakterystycznej indywidualności, jaka będzie pasowała młodym lokatorkom.

Dobór mebli do projektowanego pokoju należy głównie do rodzicieli jak też dzieci. Możliwe jest także wykonanie projektu łóżeczka dla dzieci z szufladą albo dostosowanie się do istniejącej częściowej zabudowy przykładowo szafy wnękowej. Które wybrać łóżko do sypialni? Wszystko zależy czy pokój zamieszkiwać będzie jedno dziecko czy może rodzeństwo. W przypadku rodzeństwa idealnie sprawdzą się łóżka dwupiętrowe. Z całą pewnością zajmą one mniej miejsca niż dwa osobne łóżeczka. Łóżko do sypialni jest świątynią każdego człowieka.

Dla Twojego malucha jest to miejsce wyjątkowo ważne, ponieważ spędza tam mniej więcej 11 godzin na dobę. Sen dla dziecka jest tak samo ważny jak jedzenie – dziecko we śnie rośnie, organizm tworzy nowiutkie komórki, mięśnie wzmacniają się, natomiast zdobyta w dzień wiedza systematyzuje się. Stąd musimy zapewnić mu w owym miejscu maksymalny komfort. Jaka musi być pościel dla pociechy? Z całą pewnością dobrej jakości. Powinna być to pościel z bawełny. Dodatkowo w przypadku niemowlaków należy pamiętać, aby pościel była antyuczuleniowa.


pokoik dziecka
Author: lynn-anne bruns
Source: http://www.flickr.com
W pościeli dziecięcej, ale także tej dla dorosłych liczy się głównie dotyk. Jeżeli jest miękka i miła w dotyku, zatem gęsto pleciona, przyjemniej będzie się w nią wtulić. Mało tego pościel z dobrej jakości bawełny po wypraniu zachowuje swe własności. Nie wszystkie dzieci entuzjastycznie kładą się do łóżka. Czym można zwabić go do łóżka? Oczywiście ciekawie wyglądającą pościelą.