You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Plusy malowanych na płótnie obrazów, podstawowe informacje na temat tej coraz częściej używanej technologii

on May 19, 2022
Jednym z najnowszych pomysłów na niebanalną dekorację wnętrza swojego domu jest obraz drukowany na płótnie, przypominający prawdziwe malowidła. Podobieństwo może być bardzo duże, bo w technice tej używane jest prawdziwe, przygotowane w odpowiedni sposób malarskie płótno. Prawidłowy splot, gramatura minimum 340 gramów i odpowiedni poziom impregnacji powodują, że obrazy wydrukowane na tego typu podkładach nie tylko prezentują się wyśmienicie, ale również są niezwykle trwałe i wytrzymałe.

obraz w salonie
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość nadruku na swoim obrazie dowolnych motywów. Przykładowo może to być zdjęcie kogoś bliskiego, ukochany zwierzak czy inna ciekawa fotografia. Przy swoich zdjęciach ważne jest, żeby posiadały one dobrą jakość, jeżeli będą niewyraźne lub rozdzielczość będzie kiepska, to obraz zwyczajnie może nie wyjść należycie. Jeżeli się nie będzie miało swojego zdjęcia, to też nie będzie problemu, bo przeważnie firmy które się zajmują produkowaniem takich obrazów mają ich spory wybór, a w razie czego można jeszcze szukać w największych internetowych bankach fotografii.Mimo, że obraz ze zdjęcia powstaje na klasycznym półtnie, to proces drukowania jest nowoczesny. Wykorzystuje się do tego wydajne plotery, które umożliwiają wydruk z fotograficzną precyzją. Stosowane farby pozwalają na uzyskanie żywych, intensywnych kolorów, które nie wyblakną po kilku miesiącach wiszenia na ścianie. Duża część używanych obecnie ploterów umożliwia wydrukowanie obrazu mającego szerokość minimum 100 centymetrów, więc w sumie można z tego otrzymać całkiem duże obrazy.

W sytuacji, gdy cały obraz będzie większy, to nie ma żadnego problemu, żeby wydrukować go w częściach i później złożyć w całość. Wydrukowane obrazy przeważnie naciąga się na drewniane ramy, przez co można je od razu powiesić na ścianie. Nie będzie też żadnych problemów, żeby je oprawić w klasyczną zdobioną ramę, wykonaną z aluminium albo drewna. Obrazy tego typu przeważnie będą tak dobrze przygotowane, że prezentują się na ścianie naprawdę świetnie.