You are here

Podliczenie PIT za 2016 / dwa tysiące siedemnasty rok - czyli, tradycja kontra nowoczesność

on Nov 15, 2018
Przyszedł nowiutki rok i rozmyślasz nad tym, w jaki sposób tym razem uzupełnić PIT? Czy w metodę tradycyjny, czy w nowoczesny, czyli poprzez sieć internetową? W naszym dzisiejszym felietonie po opowiadamy Ci o obydwu sposobach oraz sam zadecyduj, który wolisz!


łazienka hotelowa
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com


pit 36 online
Author: Tom Page
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba pełnoletnia, która to ma w posiadaniu Jakiekolwiek dochody, jest zmuszony co roku uzupełniać rozliczenie roczne pit o pitach 36 online. Ma możliwość to zrobić w sposób tradycyjny, czyli pójść do urzędu skarbowego, lub wejść do nich na stronkę i pozyskać druk, który następnie uzupełniamy, spoglądając na konkretne rubryczki. Wypełnianie corocznego PIT-u dla bardzo dużo person to tak nazywana "mordęga", przez którą to muszą przejść. Niestety wielu person w ogóle nie umie uzupełniać PIT-ów we właściwy metodę. Stąd zaistniały persony, które to opiekują się specjalistycznie uzupełnianiem PIT-ów, starczy iż do nich się udamy ze wszystkimi potrzebnymi danymi. Co oczywiste za to zapłacimy. Po tym wszystkim musimy znowu przejść się do urzędu skarbowego, po stać wewnątrz kolejki oraz oddać wypełnione druki.


Jeśli chodzi o drugi sposób, czyli uzupełnienie nowoczesne, to istnieje możliwość go pokazać na przykładzie pit 36 online rozliczanie roczne pitów. Wypełnianie w sieci deklaracji jest coraz popularniejsze i jak się okazuje bardziej przystępne dla początkującego.


W czasie wypełnienia wspomnianej deklaracji, jesteśmy zmuszeni postępować ściśle według kroków, wewnątrz których wszystko jest wyjaśnione w przystępny metodę oraz co bardziej ważne - program Sam wszyściutko wylicza, a co jak wiadomo, jest najmocniej denerwującym krokiem, gdyż wystarczy omylić się o grosik, i już jest źle wypełniona deklaracja. Po skończeniu uzupełniania wystarczy wysłać ów PIT przez sieć i koniec!