You are here

Pomieszczenie w pięknym stylu - w jaki sposób spełnić to marzenie?

on Nov 15, 2018
stylistyka glamour to blihtr, szyk i fortuna nowobogackich dzielnic. Błyszczące surowce, intensywne odcienie, srebrne i złote dodatki. Pokój nocny w stylu glamour? Tak!

sypialnia glmaour
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
Miejmy na uwadze jednak, że nietrudno przesadzić w kierunku chałtury – przepych ma być wytworny. Stworzy go błyszcząca, ozdobna tapeta na ścianie, podłoga z wykwintnego , ciemnego drewna lub zimnego marmuru, ciężkie zasłony z weluru, dynamiczne połyskujące poszewki na poduszki. Dołóżmy do tego jeszcze specyficzne połączenia dynamicznych kolorów – czerwieni i czerni, czerń z beżem, kontrastującej czerni i perłowej bieli. Do tego wszystkiego kryształowy żyrandol i dodatki w kolorze srebrnym i złotym, powiązane z satynową błyszczącą pościelą w odcieniu intensywnego fioletu albo bordowego dodadzą sypialni szyku. Warto także zastanowić się nad wykorzystaniem poduszek wełnianych, które ożywią wnętrze.

piękna sypialnia
Author: Boa-Franc
Source: http://www.flickr.com
Fundamentem estetyki glamour są geometryczne kształty i prosta układ. Pamiętajmy także, że w sypialni potrzebna jest harmonia, jej zachowanie pozwoli nam na właściwy odskocznia. Ważną misję w tym pomieszczeniu grają dwie kwestie: oświetlenie i dodatki. Polecamy dobrać elegancko wyglądające srebrne lampki nocne, które powinny pasować do górnego oświetlenia. Na podłodze możemy rozłożyć dwa małe chodniki w kolorze intensywnego dynamicznego fioletu, albo bordowego. Kupując łóżko, zatroszczmy się by miało zwyczajny kształt, jego istotnym elementem będzie wysoki zagłówek (https://www.homeandliving.pl/#!/) – od nas zależy czy będzie tapicerowany, drewniany, czy stalowy. W przypadku tego tapicerowanego, wybierzmy tu np. na kolor fioletowy, który skontrastujemy nieco jaśniejszą satynową pościelą. Aranżacja sypialni w stylu glamour to niezmiernie dobry pomysł.

Sypialnia w konwencji glamour to materiały i faktury. Nie zastosować tu wszelkiego rodzaju tafty, jedwabie, adamaszki i futro. Dobrze komponować się będzie tu ciężka, gruba zasłona do okien z ciemniejszą szarą woalową firanką w takim samym, bądź ton jaśniejszym kolorze barwie . Pamiętajmy również, aby nie bać się rozweselić tego poważnego stylu wesołym dodatkiem jak np, poduszka w pasiak łowiciki.