You are here

Posiadanie przedsiębiorstwa w obecnych czasach nie jest łatwą sprawą - musimy mieć stale rękę na pulsie, żeby nie wypaść z gry

on Nov 15, 2018
Nasz kraj wydaje się być w niezwykłym czasie rozwoju, gdyż z jednej strony stale fajnie się rozwijamy i posiadamy ogromne możliwości, a z drugiej - nadal trzeba dużo się nauczyć oraz dogonić rozwinięte kraje w metodach prowadzenia działalności.


Warto jest zakładać własny biznes.
firma w niemczech
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com


konto bankowe
Author: SuperTowTrucks Blog
Source: http://www.flickr.com


usługa
Author: Śnieżka
Source: Śnieżka


Ciągle jest na to dobra pora. Niejednokrotnie są to spółki jednoosobowe, ale często są to także spółki z kapitałem z innych państw. Możemy prowadzić przecież biznes (dowiedz się więcej o Limnus Work) w całej Wspólnocie i na całym świecie. Nie jesteśmy już niczym ograniczeni, jak to miało miejsce w latach socjalizmu. Obecnie bez większego problemu mamy prawo zarejestrować firmę w innym państwie Unii - przykładowo u któregoś z polskich sąsiadów. Firma w Niemczech cieszy się sporą popularnością, ponieważ firmy z tego kraju mają nieposzlakowaną opinię - takich skutecznych i uczciwych. Niemiecki adres pocztowy dla naszej spółki może nam w dużej mierze uprościć kontakt z wieloma cenionymi koncernami w Azji czy Ameryce. Jeżeli na dodatek umiemy świetnie mówić po niemiecku, to jest to kolejny atut pracujący na naszą korzyść. Jeśli zechcemy, to nie jesteśmy zobligowani przenosić całej spółki na terytorium Niemiec. Starczy, że ją tam zarejestrujemy i będziemy mieć adres oraz będziemy płacić podatki - https://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/jak-zaplacic-podatek/ - niemieckiej Skarbówce.
Trzeba pamiętać o tym, że właśnie w Niemczech będziemy musieli odliczać VAT oraz składać formularze podatkowe.


Musimy podjąć wszystkie możliwe kroki, by nasz biznes rozwijał się według naszych założeń.