You are here

Prezenty na nowy dom

on Nov 15, 2018
Własne mieszkanie to w życiu każdego szczególnie istotne wydarzenie. Aby je uczcić nowi lokatorzy decydują się bardzo często na mała imprezę, czyli parapetówkę.
Jeżeli wybieramy się na parapetówkę do znajomych lub rodziny w dobrym guście będą podarunki. Co jednak wybrać, aby wstrzelić się w gust przyszłych lokatorów i aby zakupione rzeczy nie wylądowały na dnie szafy. Czy postawić przedmioty praktyczne, czy raczej elementy dekoracyjne? Wybór tych ostatnich może być odrobinę nietrafiony. Warto zaryzykować i postawić na unikatowy prezent.

prezent na parapetówkę
Author: Shari's Berries
Source: http://www.flickr.com
Zabawną tradycją jest sprezentowanie nowym gospodarzom symbolicznej paczki cukru. To działanie ma w zamiarze osłodzić im życie. Możemy zamienić ją na coś, w nieco bardziej wysmakowanej formie, na przykład na paczkę czekoladek bądź samodzielne wypieki. Do słodkości można dobrać gadżet, który zawsze przyda się w domu: kolekcje naczyń, sztućców, pościel bądź ręczniki. Każda Pani domu uśmiechnie się na widok sprzętu AGD do kuchni: miksera, robota kuchennego, sokowirówki bądź innych akcesoriów.

Z katalogu prezentów przydatnych dla niemal każdego można wskazać paterę na ciasto.To jeden z tych przedmiotów, których nabycie zawsze jest odkładany w czasie. Szczególnie dobrze prezentują się patery szklane (piękne szklane patery). Jeżeli gospodyni lubi wyczarowywać ciasta i przyjmować gości bez wątpienia będzie to strzał w dziesiątkę.

Dla fanów łakoci dobrym pomysłem może być także puszka na ciastka i łakocie, która pozwoli zachomikować pyszności na wyjątkowe okazje. Listę przydatnych podarunków uzupełniają grube koce, książki z przepisami, kubki, bądź kieliszki do wina.

Wyjątkowym prezentem mogą być także przedmioty spersonalizowane. Pościel, poduszki, kubki wyrażające charakter nowych lokatorów będą gadżetem, który może podbić ich serce. Szczególne wspomnienia mogą wzbudzać też fotografie, tym bardziej jeżeli z gospodarzami łączy nas wiele wspólnie spędzonych momentów. Ich piękno przypomną fotografie uwieczniające je. Mogą one być komponowane w różne formy: kolaży, pojedynczych fotografii oprawionych w ramki, fotoramy bądź antyramy (oglądaj piękne zdjęcia na płutnie). Ciekawą propozycją są również zdjęcia na płótnie, które coraz częściej zastępują tradycyjne obrazy.Co jeszcze może przypaść do gusty nowym lokatorom?
Niezmiennie popularne są kwiaty doniczkowe. Zobowiązują one osoby, które otrzymują prezent do troski i dbania o nie. Szczególnie poszukiwane są storczyki i orchidee, nie należą one jednak do łatwych w utrzymaniu. Wariację na temat roślin mogą stanowić również zioła w doniczce, które tkną życie we wnętrze kuchni, a także będą rozsiewać piękne zapachy.