You are here

Projektujemy niedużą toaletę

on Nov 15, 2018
Urządzanie niewielkiej łazienki to spore wyzwanie. W czasie aranżacji najlepiej przestrzegać paru naczelnych reguł, dzięki którym optycznie powiększysz niewielką łazienkę. Niewielki metraż wnętrza stanowi na ogół nie lada wyzwanie w czasie aranżacji przestrzeni, natomiast wykorzystanie kilku prostych rozwiązań może znamiennie wpłynąć tak na wizualną, jak także na funkcjonalną stronę pomieszczenia. Oto sprawdzone sposoby, dzięki którym wizualnie zwiększysz nieduże wnętrze łazienki.
Author: Joost Rooijmans
Source: http://www.flickr.com
Perfekcyjne dopasowanie światła to jedna z metod optycznego powiększenia niedużej łazienki. Należycie dobrana temperatura jak też odcień światła spowodują, że pomieszczenie będzie wyglądać przestronnie i estetycznie. Prócz centralnego źródła światła najlepiej zadbać o reflektory punktowe, zainstalowane bezpośrednio ponad strefą umywalki. W wizualnym powiększaniu małej łazienki sporą rolę grają odpowiednio dobrane półprodukty.

Planując pomieszczenie dobrze jest używać jasne a również chłodne barwy takie jak: biel, szarości, błękit czy róż. Tego typu barwy zastosowane podczas wykańczania ścian a także posadzek dadzą wrażenie "oddalenia", co pozwoli na uzyskanie dodatkowej głębi. W trakcie urządzania łazienki wskazane jest zwróć baczność na format płytek. W pomieszczeniach o niedużym metrażu wspaniale sprawdzają się te w większym rozmiarze. W przypadku wersji prostokątnych, poziome ułożenie płytek wizualnie powiększy łazienkę. Położenie wertykalne sprawi z kolei, że wnętrze zdawać się będzie wyższym. Oprócz odcienia oraz ułożenia istotną sprawą jest również połysk płytek. Zobacz więcej: .Wykorzystanie materiałów odbijających światło jest powszechnym rozwiązaniem w niedużych łazienkach. O błyszczącą powierzchnię zadbaj również - sprawdź informacje na stronie w czasie doboru sprzętów. Znakomicie sprawdzą się szafki z błyszczącą warstewką lakieru, które będą odbijały światło. Ogół wyposażenia perfekcyjnie uzupełni szerokie lustro (sprawdź więcej), które również wizualnie powiększy przestrzeń łazienki.


wanna
Author: Coram Poland
Source: Coram Poland
Ze względu na niedostatek powierzchni częstą praktyką jest montowanie prysznica w miejsce wanny. Aby ustrzec się wzrokowego podziału wnętrza postaw na przezroczysty wariant oszklony, najodpowiedniej bez brodzika. Pomocą mogą służyć ci specjalistyczne czasopisma w jakich znajdziesz gotowe projekty łazienek.