You are here

Przemyślany projekt na aranżację łazienki

on Nov 15, 2018
Zaplanowany wzór łazienki, to fundament stworzenia funkcjonalnego pomieszczenia. Planując łazienkę winniśmy mieć pojęcie co ma w sobie mieścić, oraz wskazać kierunek wiodący. Jeżeli mamy niedużą toaletę, nie upierajmy się na wstawienie wanny, lecz wykorzystajmy bardziej wydajny prysznic. Aktualnie na rynku jest sporo bardzo oryginalnych kabin prysznicowych. Sam prysznic nie jest wyłącznym elementem, jaki zezwoli zaprojektować łazienkę naszych marzeń.


Łazienka, meble łazienkowe Delos
Author: Duravit
Source: Duravit
Producenci ceramiki produkują serie określone do różnorodnych wnętrz. Dzisiejszy rynek urządzania łazienek jest tak szeroki, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Projektując łazienkę, pamiętajmy, że im mniejsza ilość glazury w łazience, tym wydaje się ona obszerniejsza. Niestandardowym, lecz pierwszorzędnym wybiegiem jest stosowanie tynków dekoracyjnych. Tynk jest w całości nieszkodliwy, nieskomplikowany do zastosowania, w pomieszczeniach daje dobry mikroklimat, bowiem umożliwia „oddychać” ścianom, co umożliwia odprowadzenie z nich wilgoci, dodatkowo jego duża alkaliczność nie doprowadza do powstawania grzybów i pleśni. Składniki Komponenty wyrobu są pochodzenia naturalnego.

Sprawdzi się przede wszystkim w łazienkach dobrze oświetlonych, w przeciwnym wypadku rezultat tej aranżacji może być przytłaczający. Najlepiej używać tynku dekoracyjnego tam, gdzie nie ma on bezpośredniego kontaktu z wodą i nie zagraża mu zalanie. Są jednak na rynku dostępne impregnaty dające stosowną ochronę przed wilgotnością.

aranżacja łazienki w jasnych kolorach
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Wybór kolorystyki łazienki jest sprawą indywidualną. Łazienka w kolorze szarym, jest przytulna i szykowna. Tynki dekoracyjne zastosowane do wykończenia wnętrza łazienki zapewniają wspaniały efekt - porady aranżacyjne. Łazienka jest różna od wszystkich, normalnych łazienek, całych w kafelkach. W własnym projekcie łazienki powinniśmy także uwzględnić ogromne lustra. Dają one poczucie szerszej przestrzeni. Wystarczy wykończyć wnętrze akcesoriami własnego projektu i mamy łazienkę której się nie powstydzimy. W łazience powinno znajdować się wiele szafek. W szafkach łazienkowych jest miejsce na kosmetyki, chemię i ręczniki - .