You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Rozliczasz akurat PIT-a? Możesz przy tej okazji wywołać uśmiech na czyjejś twarzy!

on May 18, 2020
Razem z drugim kwartałem praktycznie każdego roku w domu niemalże każdego człowieka nadchodzi czas, gdy należy rozliczyć PIT-y. Część ludzi decyduje się robić to samodzielnie, inni natomiast powierzają to zadanie profesjonaliście. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, na pewno musisz pomyśleć również o przekazaniu 1 procenta Twojego podatku na jakiś szczytny cel - niezależnie od sposobu rozliczania PIT-a możesz to zrobić.


Na czym to dokładnie polega?


Aparat fotograficzny
Author: Alexandre Dulaunoy
Source: http://www.flickr.com
Ustawodawca daje nam możliwość przekazywania jednego procenta swojego podatku na jakiś szczytny cel.

Ten tekst posiada bardzo ciekawą zawartość, lecz odwiedź serwis www (http://reklamywiktor.pl/), który ma analogiczne informacje. Też z pewnością będą bardzo interesujące.

Swój 1% podatku można przekazać na różnego rodzaju fundacje czy organizacje charytatywne - wystarczy, że taka fundacja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, że możesz pomóc praktycznie nic na tym nie tracąc - jeśli nie zdecydujesz się przekazać 1% podatku na żadną organizację, wówczas i tak na koniec zapłacisz tyle samo - tylko ten 1% zostanie przekazany do budżetu kraju jako normalny podatek- polecana fundacja.


samochody
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?


Jeśli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś charytatywny cel, wówczas musisz wskazać jedną organizację. Zazwyczaj wskazywana jest jakaś fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród znajomych - być może dziecko przyjaciół czy oni sami są chorzy - wtedy na pewno są objęci opieką jakiejś fundacji. W takich przypadkach można przekazać pieniądze konkretnie na ich leczenie - w tych wypadkach pieniędzy nie otrzymuje konkretna fundacja dla dzieci, lecz dziecko wskazane imiennie- fundacja dla dzieci. To zdecydowanie świetny pomysł, żeby komuś pomóc. Jeśli się na to zdecydujesz, wówczas niewątpliwie odczujesz wielką satysfakcję - dlatego bez wątpliwości polecamy podobne uczucie praktycznie każdemu.