You are here

Sposoby na mieszkanie z wystrojem z palet.

on Nov 15, 2018
Potrzebujesz konceptu na niskobudżetowe wykończenie mieszkania dla studentów? Ciekawym pomysłem jest wnętrze z meblami z palet. Będzie podobać się głównie młodzieży z artystycznymi zapędami.


Mieszkanie studenckie
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
Pomysły na meble z palet dają olbrzymie możliwości szukania niespotykanych wykończeń salonu. Pomyśl – masz możliwość tym sposobem poskładać nawet łóżko! Wystarczy, że w Internecie kupisz wygodny materac. W zależności od kwestii, czy jest on dla jednej, czy dla dwóch osób dobierasz ilość palet na dół. Optymalną wysokością łóżka będzie taka, kiedy w momencie, gdy na nie siądziesz będziesz mieć nogę w kolanie zgiętą pod kątem prostym. Będzie wtedy łóżko niezwykle wygodne także wtedy, gdy będzie służyło jedynie do siedzenia. Możemy z powodzeniem zaaranżować z nich także komplet fotele + wersalka, na którym siądziemy wraz z gośćmi. Wystarczy z 3 palet wykonać fotel – dwie powinny być na dole, a trzecia za oparcie. Wystarczy położyć nań wielką poduchę, już posiadamy fotel. Więcej rewelacyjnych pomysłów masz na stronie .


Zanim jednak zabierzemy się za robienie mebli z palet, musimy je wyczyścić, wygładzić papierem ściernym i zaimpregnować drewno. Unikniesz w ten sposób szybkiego brudzenia się mebli, a również paskudnego wbijania się igieł w nasze ciało. Palety możemy oczywiście zostawić w normalnym odcieniu drewna, a możemy także zamalować niektóre jej części w żywe barwy. Nadamy w ten sposób wnętrzu energii i poweru. Konkretnie obmyślmy jednak to, jakie kolory damy deskom – ma się to ładnie komponować z kolorem ścian i resztą mebli, albo dodatkami. Wtedy będziemy mieli ciekawe, klimatyczne wnętrze.