You are here

Stylowy parawan kominkowy oraz użyteczny separator do popiołu

on Nov 15, 2018
Ogrzewanie kominkowe cieszy się aktualnie coraz większym zaciekawieniem i popularnością w porównaniu do innych metod ogrzewania. Bez wątpliwości nie raz każdy z nas marzył o rozkosznym wieczorze z kubkiem ciepłej herbaty spędzanym właśnie przy kominku w trakcie kiedy na dworze przeważa chłód i ziąb. Taki widok naturalnie nie raz gościł w marzeniach niejednej osoby.

Kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Wygrzewanie się przy kominku ma naprawdę duży urok, w przeciwieństwie do wygrzewania się przy kaloryferze. Na szczęście współcześnie każdy z nas zdoła mieć w domku ogrzewanie kominkowe oraz cieszyć się pięknem domowego ogniska. Niemniej jednak posiadanie kominka wiąże się z dużą odpowiedzialnością, albowiem należy zachować słuszne środki bezpieczeństwa.

Mnóstwo osób posiadających kominek stosuje częstokroć parawan kominkowy, jaki pozwala na wspaniałą obronę przed iskrami. Wyrażenie, że jedna iskra zdoła spalić cały las jest niewątpliwie znane każdemu z nas. Jedna iskra na dywanie również zdoła wyrządzić wielkie szkody w domu oraz także narazić domowników na ogromne niebezpieczeństwo.W związku z tym parawany kominkowe - zobacz koniecznie - są wprost nieodzownym elementem dla właścicieli kominków, w szczególności tych otwartych. Parawan (sprawdź tutaj) kominkowy zdoła być również dobrą osłoną przed przybliżaniem się do kominka, przyda się w domach, w jakich są małe dzieci czy też zwierzęta. Co więcej prócz funkcji praktycznej są one fascynującym elementem aranżacyjnym, ponieważ charakteryzują się stylem i kreacyjnym designem.
Kominek
Author: Elizabeth Krumbach
Source: http://www.flickr.com
Równie praktycznym wyposażeniem jest separator do popiołu - przejdź na Jest to narzędzie, które służy do zbierania popiołu, sadzy bądź wielu innych rozmaitych zanieczyszczeń, które wydobywają się z kominka. Jest on niezmiernie łatwy w obsłudze, i przy tym niezwykle funkcjonalny, separator do popiołu pasuje praktycznie do wszelkiego odkurzacza, co sprawia, że sprzątanie popiołu trwa faktycznie krótką chwilę.

Mając kominek musimy liczyć się z tym, iż tu i ówdzie może pojawić się brud lub sadza, w związku z tym warto zaopatrzyć się w separator, jaki uprości nam sprzątanie i sprawi, że brud nie będzie roznosił się po całym domu.