You are here

Surowe materiały używane do wyrobu mebli industrialnych

on Jan 14, 2019
Dzisiejszym ludziom znudziły się już zwykłe meble osiągalne w każdym salonie. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o stylu loftowym. Nawet jeżeli nasze gniazdko nie spełnia klasycznej definicji loftu, to chętnie wdrażamy poszczególne dodatki i meble loft.

styl industrialny
Author: Grupa Archicom
Source: Grupa Archicom
Ludzie chętnie kupują komody i regały loftowe, stoliki industrialne i ławy. Meblują nimi salony i jadalnie. Proste tworzywa takie jak drewno mango i metal cudownie kreują się z przytulnymi poduszkami. To szybki i tani sposób urządzania współczesnych pomieszczeń. Dzisiaj projektanci lubią naturalne i dość skromne tworzywa.

Gdy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a znajdziesz więcej łóżka hotelowe tego typu materiałów!

Nikogo nie zdumiewają podstarzałe, odrapywane komody, stolik ze starym blatem, to plus modnego salonu. W jadalni królują stoliki z betonu, albo grubego skromnego drzewa nad którymi dumnie lansują własne uroki podrdzewiałe żyrandole (polecamy plafony z kryształkami) loftowe. Obszerne powierzchnie, wysokie pomieszczenia i minimalistyczne dekoracje, to podstawowe cechy kierunku industrialnego. Cieszy się on ciągłą popularnością zarówno w przestrzeni publicznej, jak i we wnętrzach mieszkalnych. Jest to styl dla tych, którzy lubią miejskie życie, jego dzikość i nietuzinkowość, i chcieliby wprowadzić wielkomiejski urok do swojego domu. Surowcem specyficznym dla stylu industrialnego (zobacz: meble industrialne) jest metal, od chromowanej stali, po stare miedziane blachy. Z metalu robi się zarówno meble, jak i lampy, oraz elementy dekoracyjne. Symbolem znamiennym stylu industrialnego są ściany z cegły. Jeśli ściana z cegły nie wchodzi w grę, należałoby zdecydować się na płytki ceramiczne naśladujące ukształtowanie cegieł, lub fototapetę przedstawiającą stary mur. Cegłom winien towarzyszyć beton, wyjątkowo atrakcyjnie przedstawi się betonowa podłoga w kuchni, czy też w łazience.W lofcie (zobacz: meble loft) beton ma możliwość ujawnić się również na ścianach. Meble industrialne świetnie sprawdzą się w rozmaitych stylach. Warto poszukać ich w sklepach ze starymi meblami, albo na aukcjach online. Wspaniałym wyborem będą metalowe szafki na ubrania, obrotowe taborety, bądź stoliki warsztatowe. W domu w stylu industrialnym winny przeważać odcienie neutralne, szarości, brązy, biele, czernie i ciemne, ceglaste czerwienie. Aranżację można jednak urozmaicić kolorowymi akcentami w głębokich, nasyconych barwach.