You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Szkolenia z hydrografiki – dla każdego, kto chcę poznać nową technikę zdobienia przedmiotów

on Sep 3, 2022
Ozdabianie przedmiotów niebanalnymi motywami jest znane od bardzo dawna. To jaki sposób ozdabiania zastosujemy zależy oczywiście w pierwszej kolejności od tworzywa, które ma być ozdobione, a także od techniki, którą możemy zastosować. I tak na przykład, drewno możemy między innymi pomalować, ale także wygrawerować.

dekoracje wnętrz
Author: home&you
Source: home&you
Rzecz jasna, na rynku pojawiają się co pewien czas nowinki w zakresie technik dekoratorskich, które mogą mieć zastosowanie w różnych branżach.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to zdobądź uzupełniające dane na to zagadnienie oraz przeczytaj proponowane informacje (http://www.emmi.pl/realizacje/zabudowy-salonu-i-sypialni), a zapewne również przykują Twoje zainteresowanie.

Za przykład może służyć hydrografika. Co to takiego?
Firmy zajmujące się ozdabianiem przedmiotów, ale także osoby indywidualne, dla których dekoratorstwo jest rodzajem hobby, szukają takich technik, które zagwarantują niebanalne wzornictwo z wykorzystaniem prostych w obsłudze narzędzi, dzięki którym naniesiony wzór czy motyw będzie równocześnie trwały i stabilny. Hydrografika doskonale spełnia to zadanie. Jest to nic innego jak druk wodny, czyli ozdabianie przedmiotów z wykorzystaniem wody i specjalnie dedykowanej do tego zadania folii. Jak odbywa się cały proces?
Ozdabianie elementów z wykorzystaniem opisywanej techniki jest bardzo proste. Do jego wykonania potrzebna jest wanienka, w jakiej będzie można umieścić przedmiot, a wcześniej folię zawierającą wzór nanoszony na przedmiot. Aby folia pokryła cały przedmiot, trzeba zmienić jej konsystencję na żelową i do tego celu stosuje się aktywator nanoszony pistoletem.

kolory
Author: FFiL Śnieżka SA
Source: FFiL Śnieżka SA
Istotne jest to, by folia przed zastosowaniem aktywatora znajdowała się w wodzie o temperaturze 30 stopni. Kiedy użyjemy aktywator i folia zmieni swoją konsystencję, zanurzamy w wanience powoli rzecz, która ma być nią pokryta, po czym po chwili wyjmujemy. Po odczekaniu ok. 30 sekund trzeba przedmiot opłukać, aby zeszły niepotrzebne resztki żelu z powierzchni. Cały proces odbywa się w krótkim czasie i jak widać nie jest zbytnio skomplikowany. Trzeba tylko pamiętać jak należy krok po kroku postępować oraz przygotować właściwą temperaturę wody i zastosować wymagane narzędzia. Dla laików poleca się szkolenia z hydrografiki, choć sporo ciekawych informacji dotyczących tego tematu można wyszukać także w internecie - sprawdź: propozycja szkoleń z hydrografiki.
Warto zwrócić uwagę na ten sposób ozdabiania, tym bardziej, że możemy go zastosować dla artykułów wykonanych z przeróżnych materiałów: szkła, porcelany czy gumy.