You are here

Udekorowanie małego przedpokoju – co przede wszystkim trzeba mieć na względzie?

on Jan 3, 2018
Przedpokoje to pomieszczenia w domach i mieszkaniach, jakie czasem są traktowane faktycznie po macoszemu. Okazuje się, że prawidłowo urządzone mogą stać się dość wygodnym miejscem. Niestety, udekorowanie przedpokoju to problematyczne wyzwanie. Z jakiego powodu? Głównie przez wzgląd na fakt, że w Polsce często mieszkania są niewielkie, a co za tym idzie, korytarze to ciasne klitki.


szafka
Author: Maciej Łebkowski
Source: http://www.flickr.com
O czym w takim razie trzeba zdecydowanie pamiętać? W każdym przedpokoju niezbędne są szafki na buty ikea. Są relatywnie niewielkie oraz co najważniejsze – cienkie, w związku z czym zmieszczą się również w małych pomieszczeniach. Szafki na buty umożliwiają uporządkować obuwie, zwłaszcza jeżeli w mieszkaniu mieszka parę osób. Dodatkowo, przedpokój musi zostać również uzupełniony w szafę, między innymi na sezonową odzież.

W współczesnym budownictwie w mieszkaniach z reguły znajduje się specjalne miejsce na szafę wnękową, co pozwala na zaoszczędzenie faktycznie dużej ilości miejsca. Szafa może być wykonana na specjalne zamówienie, wówczas klient ma wpływ na wybór stosownego materiału czy kolorystyki. W korytarzu przyda się poza tym źródło światła. Wskazane jest zdecydować się na dekoracyjne abażury, jako że mogą one dać bardzo ciekawy rezultat. W niewielkim przedpokoju nie ma się wielu możliwości aranżacyjnych, wobec tego abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej na temat: nowoczesne narzuty.

W dodatku, urządzenie korytarza musi pasować do salonu, zwłaszcza jeżeli jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Przykładowo, narzuty na fotele bądź sofy mogą mieć taki sam kolor jak ściany w korytarzu bądź szafki na buty. Asortyment mebli i produktów tekstylnych jest współcześnie na tyle zróżnicowany, że można bez problemu wybrać najbardziej stosowne dla siebie rozwiązanie.


buty
Author: mururoa
Source: http://www.flickr.com
O czym ponadto trzeba pamiętać urządzając mały korytarz w mieszkaniu? W pierwszej kolejności o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety są w stanie optycznie pomniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym rezultatem. Co więcej, bezwzględnie należy zatroszczyć się o porządek oraz ograniczenie wszystkich zbędnych przedmiotów. Porządek to priorytet, gdyż w takiej sytuacji korytarz będzie wydawał się zdecydowanie większy. Tu więcej propozycji: http://ceneo.pl/Klosze_i_abazury.