You are here

Urządź mieszkanie w niepowtarzalnym stylu vintage

on Nov 15, 2018
Jeśli lubisz miejsca w starym stylu, są dla ciebie jak dom, może powinnaś pomyśleć nad zrobieniem salonu w stylu Vintage? W tym stylu możesz łączyć stare z nowym.
Pewnie zastanawiasz się, co jest wyznacznikiem „starego” stylu w vintage. Wcale nie stylizacje na XVII wiek, a już meble które mają ok 25 lat uznaje się za vintage.

Salon w stylu vintage
Author: Dywilan
Source: Dywilan
Co za tym idzie, jeśli lubisz ogromne fotele, które czekają na lepsze lata na strychu u Twoich rodziców, możesz z nich skorzystać. Starczy odnowić nieco tapicerkę, przewietrzyć kilka dni na balkonie, wyczyścić nóżki i jeden z elementów stylizacji masz gotowy! Postaw obok maleńki stolik kawowy, ozdobną lampę z barwnym abażurem – gotowe!

Elementy do salonu w stylu vintage - - możesz szukać w sklepie z używanymi meble (polecamy meble antyczne), lub na pchlich targach. Można tam odnaleźć oryginalne meble, np. fajną, niewysoką półkę TV z lat ’80, oldschool’owy kredens, czy ciekawe regały na książki. Jeśli jednak nie potrzebujemy urządzać całego wnętrza w tym stylu, możemy wybrać kilka rzeczy – np. fotele, szafka TV, obraz na ścianę. Możesz także zaszaleć i postawić na dwa trzy elementy w stylu Ludwika XVI. Pamiętaj – ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia - wnętrze w stylu vintage (kliknij, zobacz, sprawdź).


Vintage to styl kreatywnych ludzi, którzy szukają swoich korzeni i pamiętają swojej przeszłości. Są niepowtarzalni, nie boją się zmierzać pod prąd i eksperymentować ze stylami czy epokami. Zasady są nietrudne: ściany najlepiej wykończyć tapetą w paski, albo groszki. W kwestii kolorów, stawiamy na pomarańczowy, żółty, zielony, błękitny, różowy i czerwony.

Meble muszą charakteryzować się prostym designer, powinny być na malutkich nóżkach. Jeśli kupujemy meble tapicerowane, niech będą w pasy, kropki, albo duże wzory geometryczne. Dodatki wybierzmy w intensywnych odcieniach seledynu i błękitu.