You are here

Urządzamy salon – jakie możemy spotkać jeśli o to chodzi przeszkody?

on Nov 15, 2018
Salon – wiele osób sądzi, że to newralgiczne pomieszczenie w całym domu. Jak najbardziej jest w tym wiele racji. Przecież to właśnie w salonie spędza się z całą rodziną zazwyczaj wiele czasu – popołudnia, noce, leniwe weekendy. Tu oglądamy razem filmy, dyskutujemy, żartujemy, gramy w gry planszowe. Do zaaranżowania salonu warto się więc odpowiednio przyłożyć, w końcu każdy z nas powinien się tu czuć bardzo dobrze.

wnętrze salonu
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Z drugiej strony urządzenie go może nam przysporzyć niestety całkiem niemało trudności, a to dlatego, że będzie trzeba dojść do jak najlepszego kompromisu. Każdy z nas, nawet wśród członków tej samej rodziny, ma w praktyce inny gust. Jednym podobają się fototapety w kwiaty - warto to zobaczyć (warto to zobaczyć). Inni uważają je za nieładne, czy po prostu kiczowate. Dla jednych fototapety uliczki są urocze i tajemnicze, a dla innych tandetne. Jedni chcieliby mieć skórzaną kanapę, a dla innych jest to zbędny element. I jak to wszystko pogodzić? Bez wątpienia nie jest to proste. Ale przy dobrych chęciach rzecz jasna możliwe. Trzeba tylko otworzyć się na innych, ich poglądy i dopuścić do siebie myśl, że nasza wizja może nie być tą jedyną słuszną.Przy urządzaniu salonu należy się zatem przygotować na liczne dyskusje, spory, a czasem i konflikty. Jeżeli chodzi o inne pokoje, zazwyczaj są one przeznaczone dla jednego konkretnego domownika, więc to użytkownik ma wówczas najwięcej do powiedzenia. Natomiast salon musi podobać się każdemu – i w tym tkwi cały szkopuł. Jednakże jeśli tylko będziemy tego chcieli, jak najbardziej uda nam się wszystkich zadowolić - fototapety z uliczkami (fototapety z uliczkami).

Od czego warto zacząć? Między innymi od sporządzenia listy, na której wypiszemy, jakie poszczególni członkowie rodziny mają preferencje odnośnie wyglądu salonu, a na co się jak najbardziej nie zgadzają. Następnie w czasie wybierania wystroju, dekoracji i sprzętów, przez cały czas pilnujmy się tej listy. Pamiętajmy też o względach praktycznych, a więc o kosztach. Miejmy je pod kontrolą, aby w pewnym momencie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka w formie zera lub nawet debetu na rachunku bankowym. Zawsze lepiej odmówić sobie dodatkowego elementu wystroju, odłożyć zakup na później niż wpaść w finansowe kłopoty – miejmy to na uwadze.