You are here

W jaki sposób można usprawnić działanie floty pojazdów?

on Nov 15, 2018
W naszym języku funkcjonuje duża ilość tzw. homonimów, czyli słów, jakie mają różne definicje w zależności od danego kontekstu. Takim homonimem jest słowo, które może oznaczać grupę statków, w języku potocznym oznacza pieniądze, natomiast w przypadku dużych firm ogół posiadanych aut firmowych.


Tego typu flota pojazdów jest zazwyczaj pozyskiwana na zasadzie leasingu i w okresie gwarancyjnym jest dosyć silnie używana.
Dla nabywcy takiego pojazdu nie jest to zbyt dobra informacja, ponieważ mimo, że teoretycznie posiadaczem takiego pojazdu była zaledwie jedna spółka, to zazwyczaj prowadzących samochód było wielu kierujących. A niestety przyjęło się, że cudzego majątku nie szanuje się tak, jak własnego. Ponadto posiadana przez jakąkolwiek firmę flota pojazdów musi zostać odpowiednio zarządzana, co pozwala na redukcję niepotrzebnych kosztów i będzie miało korzystny wpływ na działanie i rentowność takiej firmy. Aby wykonać to najbardziej efektywnie, do spółki powinny być wprowadzone specjalistyczne procedury, które bardzo zoptymalizują działanie nie tylko takiej floty pojazdów, ale i całej spółki.


Przy pomocy systemu Gekko uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny w przestrzeni biurowej
Author: RuckZuck
Source: RuckZuck


Hipotetycznie takie metody mogłyby wprowadzać dyrektorzy, jednak jeśli nie posiadają w tym temacie najmniejszego doświadczenia, to wyniki ich pracy mogłyby być nawet niezwykle niekorzystne dla takiej firmy. Na szczęście funkcjonują specjalistyczne systemy zarządzające flotą pojazdów.
Jeśli te programy zostaną wprowadzone do firmy, to decydenci z pewnością szybko zauważą prawidłowe przemiany w swojej spółce. Poprzez wykorzystanie takich systemów możliwe jest łatwe tworzenie raportów, ewidencjonowanie kosztów czy też rozliczanie przebiegów poszczególnych pojazdów.