You are here

W jaki sposób ozdobić cztery kąty na wiosnę?

on Nov 15, 2018
Wiosna już blisko, a tych, którzy to nie mogą doczekać się jej nadejścia, zachęcamy do subtelnej metamorfozy wnętrz. Po każdej z zim z tęsknotą czekamy na ciepłe promienie słońca oraz z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych symptomów wiosny.


Babie lato w salonie
Author: IMS GROUP
Source: IMS GROUP
Tymczasem zanim to nastanie, czeka nas jeszcze chimeryczny czas przedwiośnia, kiedy to na przemian - jest raz cieplutko, a raz zimno. Zanim wiosna zakwitnie na zewnątrz, warto samodzielnie zadbać o odpowiedni wystrój i zaprosić ją do naszych mieszkań troszeczkę wcześniej. Motywami kluczowymi zdobień na wiosnę powinny być: kwiecie, liście, motyle, jak też zabarwienia: zieloność, żółty i odcienie wiosennych kwieci. Jednym ze sposobów na ożywienie pomieszczeń jest rozstawienie w mieszkaniu kolorowych szkieł dekoracyjnych np. .

Wieczorny nastrój pomagają rozświetlić wieńce kolorowych lampek. Na podłodze z kolei warto rozłożyć trójwymiarowy zielony kobierzec, przywodzący na myśl świeżą, wiosenną trawę, z kolei w pokoju dziecięcym mniejsze chodniki w formie motylków i kwiatów. Aranżację tkaninami idealnie uzupełnią barwne poduchy, zasłony czy rolety. Żeby zatrzymać wiosnę na dłużej, do zdobień ścian można użyć naklejek jak też malunków szablonowych. Nalepki z prezencjami kwieci to kapitalne dekoracje do domu - , przydadzą się do ozdoby każdego z pomieszczeń w domku: poczynając od alkowy po pokój malucha.


szkło dekoracyjne
Author: Personal Creations
Source: http://www.flickr.com
Naklejki możemy przyklejać tak na ściany jak także meble. Poniektóre nadadzą się do wielokrotnego użytku, jeżeli zatem nie będą się dobrze przedstawiały w wybranym miejscu, możemy je bez trudu odkleić oraz naklejać w nowe miejsce. Na zakończenie wiosennego sezonu naklejki ścienne można bez kłopotu zlikwidować, żeby zrobić miejsce na następne sezonowe dekoracje. Do ożywienia wnętrza starczy również rolka tapety. Na tle pastelowych barw doskonale przedstawiają się wielobarwne lub gładkie doniczki z wiosennymi kwieciami, tj.: tulipany, hiacynty i żonkile. Kwiecia te są już dostępne nieomal w każdym sklepie ogrodniczym. Wszelkie te wyżej wymienione dekoracje do domu spowodują, że już dziś poczujemy aromat i aurę wiosny oraz prędko zapomnimy o srogiej zimie.