You are here

W jaki sposób planuje się badanie?

on Nov 15, 2018
Coraz więcej przedsiębiorstw w Polsce chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. W tym celu wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zachodzicie w głowę na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim bada się standardy obsługi klienta na terenie wybranego sklepu. Naturalnie zorganizowanie usługi wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak firmy prawie zawsze wykorzystują w pracy wyniki. Duże firmy zamawiają takie usługi cyklicznie, aby mieć stale pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także zapewniać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. Jak się to odbywa? (Polecamy praca malarz (Szkolenie malarz piaskarz) konstrukcji stalowych) Po pierwsze na spotkaniu z przedsiębiorcą ustala się jakie typy sprzedaży są stosowane w sklepie, a także standardy dotyczące wyglądu sklepu, tj.ekspozycji asortymentu , a także profilu typowego nabywcy. Następnie tworzy się szczegółowy formularz, posiadający odpowiednią ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby audytor (tutaj) mógł szybko ocenić placówki, jednak pytania otwarte są także potrzebne. W nich bowiem ankieter może dodać swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.Kiedy mamy już gotowy formularz musimy wybrać osoby, które wykonają część badania w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, posiadać nieco umiejętności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się kandydatów, którzy uczciwie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem niepożądane sytuacje, gdy ktoś wcale nie skontrolował danego placówki, a formularz wypełnił.
Agencja badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio wyszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne. (Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Ukończeniem pracy badawczej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Czasami firmy dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest przestarzała, a ich pracownicy nie wykonują prawidłowo swojej pracy, zaniżając w ten sposób sprzedaż.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć modna praca, również dla osób studiujących, nawet w mniejszych powiatach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, takimi ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca tarnów nie wystarczy. Nierzadko w dużych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ogłoszeń. Trzeba wówczas wejść na strony funkcjonujących w naszym mieście agencji badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.