You are here

W zasadzie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest ważne i pełni specyficzne funkcje

on Jan 10, 2019
Niemniej w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni - spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, przyjmujemy gości, czytamy książki, oglądamy TV i tym podobne. Stąd też tak istotne jest, aby salon był dobrze wyposażony.

Stolik RTV z drewna
Author: www.meblemagnat.pl
Source: www.meblemagnat.pl
Salon zwykle jest centralnie położony, na widoku, ponieważ jest niczym wizytówka mieszkania. Nierzadko jego wejście jest dobrze widoczne z holu, dlatego ważne jest, by był z jednej strony funkcjonalny, a z drugiej elegancki.

Najistotniejsze są oczywiście meble. W tym przypadku niemałą rolę pełnią meble wypoczynkowe, a zatem sofa, pufy, szezlong (zobacz szezlongi pikowane) itp. Ich forma i kolorystyka winny być dopasowane do obranej aranżacji – inne sofy pasują do stylu nowoczesnego, a inne do klasycznego. Powinny być komfortowe, ale również praktyczne, by np. łatwo można było usunąć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu sofa - (zobacz sofy modułowe) tworzyła dodatkowe miejsce na nocleg.

Innym rodzajem mebli do salonu są oczywiście regały, a także stoliki. One również winny być dopasowane do stylu rządzącego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane nie będą pasowały do salonu, w którym króluje zwłaszcza metal i szkło. Chociaż z drugiej strony, umiejętne łączenie różnych tworzyw – tzw. eklektyzm aranżacyjny – zyskuje sobie coraz większe uznanie. Tak zaaranżowany salon powinien być jednakże zaplanowany rozsądnie, gdyż zbytnia swawola lub najzwyczajniej w świecie brak zmysłu arktycznego może przyczynić się do kiczowatego i nieestetycznego efektu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten - .Salon rzec jasna powinien być także wyposażony w rozmaitego typu dodatki dekoracyjne, które mają nadać wnętrzu specyficznego charakteru. Dodatki tego rodzaju są niczym biżuteria – muszą być właściwie dobrane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarazem nowoczesny, elektryczny kominek, jak i niebanalna lampa lub duże lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeśli mamy obawy, czy jesteśmy w stanie ładnie je skomponować ze sobą, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego formatu niełatwe zadanie. Efekt z pewnością będzie doskonały o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami związanymi z aranżacją.