You are here

Warto przystroić lokum własnymi rękoma

on Nov 15, 2018
Ozdoby do domu to zwykle typowe zbieracze kurzu. Otrzymujemy ich mnóstwo na rozmaite święta. Każdy ma całe mnóstwo tego rodzaju dekoracji pochowanych w szufladach i w piwnicy bo nie sposób ich wszystkich pomieścić na szafkach w pokoju gościnnym czy kuchni.
Co więcej, takie dekoracje (rekomendują nas) niestety ostatecznie się nudza. To prawda, ze są
dekoracje
Author: home&you
Source: home&you
cudowne, jednak kupowane dekoracje (witryna internetowa) z reguły są wzajemnie zbliżone wyglądem. Poza tym, jaka to przyjemność ułożyć na szafce produkt zrobiony przez kogoś? Lub co gorsza fabryczny produkt robiony przez bezduszną maszynerię lub składany przez dalekowschodnich robotników. Czy nie lepiej byłobu wykonać ozdoby o własnych siłach? To właśnie rzeczywista przyjemność.
Ręcznie robone dekoracje nie powinny być trudne do wykonania - zobacz przykłady. A nawet przeciwnie, większość z nich potrzebuje tylko nieco zaangażowania i dobrych chęci. Doskonałe dekoracje można wykonać choćby i ze zwykłego papieru czy też bibuły – nawet się nie spodziewasz jakie arcydzieła potrafią wykonać mistrzowie w tej sztuce. Być może odkryjesz to, jeżeli zaczniesz trochę szukać po sieci.

Na początek skup się na terminie DIY, bo często akurat w ten sposób określa się własnoręcznie robione produkty - przykładowo dizajnerski notatnik DIY. DIY oznacza do it yourself, czyli dosłownie odnosi się do robienia czegoś samemu. Oczywiście pod frazą w języku polskim też wyszukasz wiele interesujących pomysłów. I inspiracji –
dekoracje
Author: home&you
Source: home&you
gdyż to przecież muza pełni najważniejszą rolę. Kiedy szczerze pragniesz udekorować mieszkanie czymś pięknym, to prawie jak Pomysłowy Dobromil potrafisz wyczarować produkty znikąd.

A jeśli jednak wolisz skupić się na konkretnych przepisach, to dobrym pomysłem jest na początek wypróbowanie tzw. papierowej wikliny. To metoda wyrabiania cudownych dekoracji z papieru, który najpierw formowany jest na kształt wikliny.