You are here

Wielu ludzi po paru latach używania domowych pomieszczeń zaczyna dochodzić do wniosku, że im się to nie podoba.

on Jan 5, 2019
Kolory stały się blade, szafki straciły urok, i generalnie zrobiło się nijako i nudnie. To co jeszcze parę lat wcześniej było doskonałą aranżacją, dziś może się wydać bezbarwne i pozbawione polotu. Jednak remont w domu to bardzo duże wydatki, o czasie nie wspominając, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do takiego stanu i mieszkają bez żadnych zmian.


szary
Author: Tikkurilla
Source: Tikkurilla
A przecież za pomocą paru konceptów i niewielkich nakładów finansowych da się każde z wnętrz odmienić w takim stopniu, że będzie wyglądało zupełnie jak nowe. Fakt, że trzeba będzie na to przeznaczyć nieco pracy, ale jeżeli nie będzie się planować generalnego remontu, to wybrać można albo mieszkanie bez żadnej zmiany, albo jednak zdecydowanie się na trochę wysiłku i większą lub mniejszą odmianę niektórych pomieszczeń. Nawet jeśli byłby to tylko sam przedpokój, to można pomyśleć nad takim rozwiązaniem.


Wiele osób maluje przedpokoje w domu w ten sposób, aby stały się one praktyczne i funkcjonalne, a niekoniecznie ładne. Dlatego też panują ściany w kolorze szarym, szafy mogące pomieścić jak najwięcej ubrań czy też kafelki mające kolor maskujący wszystkie brudy (zobacz więcej jeśli chodzi o urządzanie przedpokoju w szarościach). O ile z zamianą płytek i mebli (zobacz łóżka dziecięce domki) mogą być problemy, to odmalowanie ścian na jakiś żywy kolor dużym problemem już nie powinno być. Zakup farby, pędzla i paru drobiazgów nie powinien przekroczyć stu kilkunastu złotych, a różnica w wyglądzie na pewno będzie kolosalna.

szara ściana
Author: Miele Sp. z o.o.
Source: Miele Sp. z o.o.
Przed malowanie warto również przemyśleć zmianę źródeł światła, kilka punktowych żarówek zamiast jednej wiszącej u sufitu na pewno może dodać nieco uroku temu miejscu (w tym miejscu szczerze polecamy stronę . Przy meblach w celu ich ożywienia bardzo dobrze sprawdzi się zamiana uchwytów, jest ich tak duży wybór że na pewno coś wyjątkowego się znajdzie. Warto pamiętać także o dodatkach, stylowy stojak czy rattanowe krzesełko sprawią, że nawet bez użycia farby przedpokój nabierze uroku i nowego wyglądu.