You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Wybierz odpowiednie zasłony do swojego mieszkania, one zapewnią piękną dekorację okna oraz komfort zamieszkiwania pomieszczeń

on Nov 15, 2018
Urządzanie domu łączy się z koniecznością wybrania zadowalających elementów wyposażenia oraz materiałów dekoracyjnych. Nawet dekoracje powinny być funkcjonalne i odznaczać się wysoką jakością, bowiem dzięki temu uzyskuje się komfort korzystania z określonych pomieszczeń. Niektóre elementy wnętrza wymagają właściwej oprawy, jak dzieje się choćby w przypadku okien. Ozdabiamy je przy zastosowaniu firan oraz zasłon. Powodzeniem cieszą się również żaluzje i różnorakie rolety.


zasłony
Author: David Becker
Source: http://www.flickr.com
Dbaj o estetykę twoich okien

W sytuacji, gdy chcemy zrobić na kimś odpowiednie wrażenie, musimy skoncentrować się na dekoracji okien. Ten element wnętrza widać także z ulicy, więc należy dołożyć starań przy doborze ślicznych firan bądź rolet. Firanki spotyka się w bardzo zróżnicowanym asortymencie, przez co każda pani domu dobierze te idealne dla siebie. W sklepach z wyposażeniem dla domu zakupimy zarówno firanki długie, jak i krótkie, uszyte z różnych tkanin, gładkie oraz wzorzyste. Występują też w licznych tonacjach i deseniach. Podobnie sprawa przedstawia się z zasłonami, w tym przypadku musimy jednak pomyśleć, czy pragniemy, by pełniły one tylko rolę dekoracyjną, czy też funkcjonalną.

Jakie zasłony wybrać do domu?

Dobór właściwych zasłon ma wielkie znaczenie, gdyż oddziałuje nie tylko na piękno wnętrza, ale także na nasz komfort. Zasłony zaciemniające sprawdzają się w przypadku wszystkich sypialni, szczególnie jeżeli chodzimy spać wcześnie, gdy za oknem jest jeszcze jasno lub lubimy sobie pospać długo z rana. Podobne zasłony (sklep internetowy Alena-Firany < wejdź... nasz link) optymalnie sprawdzą się w przypadku pokoików maluszków, które w ciągu dnia ucinają sobie drzemkę. Jeżeli za oknem panuje ładna i słoneczna pogoda, ciężko zasnąć, jednakże zasłony: szczegóły pod linkiem alena-firany.pl zaciemniające świetnie eliminują to zjawisko i dzięki nim można radować się smaczną drzemką w zacienionym pomieszczeniu.


Alternatywą są rolety

Zwyczajne zasłony pasują do dowolnego pokoju, tak i do tego zaprojektowanego w duchu klasycznym, jak też we współczesnym. Jeśli jednakże chcemy nasze wnętrza aranżować całkiem nowocześnie, można postawić na rolety albo żaluzje. Dostępne są one w przeróżnych rozmiarach, co zezwala dobrać je do każdego okna, także naprawdę dużego lub balkonowego. W przypadku posiadania okna o nietypowym wyglądzie, można zamówić rolety u producenta i dostosować je do danego projektu.