You are here

Wygodne łóżko, a zatem jak kupić odpowiedni materac?

on Jan 3, 2018
Najistotniejszym meblem w każdej sypialni jest łóżko. Niestety sporo ludzi nie może pozwolić sobie na prawdziwe łóżka, niemal każdy z nas posiada rozkładane kanapy lub tapczany, jakie nie mają dobrego wpływu na nasz kręgosłup, a dodatkowo każdego dnia trzeba je szykować, aby się na nich położyć. Łóżko posiadające materac to jedyne najwłaściwsze rozwiązanie, w jakie warto jest w miarę możliwości zainwestować. Już pierwszego poranka będziemy zachwyceni komfortem spania, jeśli zakupimy odpowiedni materac. Co mieć na uwadze, gdy będziemy podejmować decyzję o jego wyborze?
Nade wszystko dobre materace Wrocław nie są zbyt miękkie, ale też nie za twarde, abyśmy nie czuli się w łóżku jak na desce. Materac ma dostosowywać się do naszego ciała, gwarantując mu mocne podparcie, w przeciwnym wypadku albo będziemy mieć boleści kręgosłupa, albo obudzimy się czując odrętwienie, ponieważ twarda powierzchnia materaca ciągle uciskała nasze naczynia krwionośne na ciele - komody. Materac ma mieć odpowiednią elastyczność. W jaki sposób to sprawdzić? Kładąc się na boku, nasz kręgosłup ma być prosty, z kolei gdy położymy się na plecach, ma przyjmować kształt litery S.
materace
Author: Janpol
Source: Janpol
Aby to skontrolować, nie musimy ściągać koszulki. Starczy włożyć rękę pod plecy pod odcinek lędźwiowy – kiedy nie będziemy w stanie dotknąć pleców, materac ma za dużą twardość. Ręka nie może też wchodzić bez żadnego oporu, gdyż wówczas materac jest nazbyt miękki. Lekki opór jest tym, czego musimy oczekiwać przy znakomitym materacu. Istotna jest także wielkość materaca – starczy około 20 cm więcej, aniżeli mamy wzrostu, by wygodnie czuć się w swoim łóżku - czytaj więcej. Oprócz tego nie zapomnijmy zweryfikować systemu wentylacji danego materaca oraz czy jest zabezpieczony przed roztoczami, jakie mają niezrównanie szkodliwy wpływ nie tylko na osoby z alergią.


Tak jak staramy się dobierać jak najładniejsze oraz najbardziej gustowne komody, taką samą uwagę powinniśmy przykładać do naszego łóżka. Niewłaściwej jakości materac ekspresowo się wygniecie, a także mogą z niego wychodzić sprężyny, dlatego lepiej jest odłożyć większą kwotę, aniżeli kupować słaby produkt. Nie zapominajmy, że materace Warszawa mają bezsprzeczny wpływ na nasz sen, a więc i na nasze zdrowie, toteż wybierajmy roztropnie.