You are here

Wyposażenie i dekoracje w stylu skandynawskim

on Nov 15, 2018
Jak wykreować mieszkanie w skandynawskim stylu, by było komfortowe, przytulne i oryginalne? Przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek, które sprawią, że Twoje mieszkanie będzie czarować skandynawskim urokiem.

Salon, zestaw mebli wypoczynkowych Softline
Author: Softline
Source: http://www.damnet.pl
Skandynawskie wnętrze powinno być pełne światłe, nieprzekombinowane i wyjątkowe. Zgodnie tą myślą nie można wyobrazić sobie skandynawskiego mieszkania bez drewnianej podłogi. To ona w największych stopniu decyduje do typowym dla scandi stylu naturalnym klimacie. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie jasne drewno. Najczęściej stosowanym surowcem jest jesion - drewno o dosyć jednolitej barwie. Takie drewno oferuje efekt gładkiej i eleganckiej podłogi, która znakomicie współgra z białymi ścianami oraz pastelowymi gadżetami. Doskonałą alternatywą może być trwały dąb występujący w różnorodnych odcieniach. Dobra widoczność słojów podkreśla związek skandynawskiego stylu z naturą. Trzeba mieć na uwadze, iż taka podłoga wymaga pokrycia lakierem bądź olejem i systematycznej konserwacji.

http://www.damnet.pl/
Source: http://www.damnet.pl/
Znaczącą rolę jeśli chodzi o wykończenie wnętrz odgrywają oczywiście skandynawskie meble i dodatki od damnet.pl (damnet.pl)Na drewnianej podłodze najlepiej prezentują się zgrabne stoliki designerski, które dają efekt lekkości. Stoliki designerskie wykonane z naturalnego drewna w tym samym odcieniu co podłoże genialnie współgrają z charakterem skandynawskiego stylu i tworzą integralną aranżację. Jeśli chodzi o przechowywanie, tutaj do wyboru mamy następujące opcje – tradycyjne szafy, unikalne konsole na bibeloty, ale także funkcjonalne meble skandynawskie z nowoczesnymi i dyskretnymi w formie frontami.

Strzałem w dziesiątkę będą niebanalne krzesła w typowych dla nordyckiego wzornictwa kształtach. Całość znakomicie dopełnią pastelowe dodatki, w tonach błękitu fioletu czy różu. Pamiętajmy, że warto je zrównoważyć ciemniejszymi akcentami np. w barwie grafitu. Nie może także zabraknąć materiałów takich jak bawełna, len i wełna. Stosowane na poduszkach i kocach podniosą walory estetyczne wnętrza, zbudują przytulny klimat i sprawią, że po prostu będzie się nam miło relaksować.