You are here

Wyroby z drewna- nieprzemijająca moda.

on Jun 23, 2018
Jest wielu takich, dla których drewno w pomieszczeniach kojarzy się ze złym smakiem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do nas z krajów Skandynawskich pokazują jednak, że drzewo ma w sobie pewną szlachetność i stosownie dobrane drewniane dodatki nadadzą naszemu wnętrzu wyrazu.

Wyroby drewniane (drążki drewniane) na stałe wróciły do łask projektantów i designerów. Większość doszła do przekonania, że stosowanie surowców pochodzących z natury pozwala wyrobom nadać ponadczasowy charakter oraz z korzyścią wypływa na nasze samopoczucie.W mieszkaniu wyroby z drewna dobrze sprawdzają się w kuchni. Gotując danie drewnianą łyżką nie musimy się zastanawiać, czy przy dużej temperaturze uwalniają się substancje powodujące raka albo dzieją się odmienne groźne reakcje chemiczne, tak jak to bywa w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Często słyszeliśmy o skandalach powiązanych z tym, że do wyrobu kuchennej zastawy i dodatków wykorzystano szkodliwe materiały. Tutaj to jedynie drewno, wobec czego można czuć się bezpiecznie. Ponadto drewniane przybory kuchenne np pudełko drewniane nie są bardzo kosztowne, więc ich potencjalna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.
Drewniane pudełka
Source: Timberart.pl

Najbardziej kultowymi rzeczami domowego zastosowania są drewniane deski kuchenne. Są one rozmaitych wielkości, a niektóre możemy dostać w niezwykle wyszukanych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak te zrobione z tworzyw sztucznych.

Nader pragmatyczne w zastosowaniu i eleganckie w wyglądzie są również na wino skrzynki. Mogą być pomocne do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy stosują drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, twierdząc przy tym, że w ten sposób produkty mają dużo lepszy smak. Warto dodać, że do produkcji najbardziej wykwintnych win i whisky, także wykorzystuje się drewniane beczki.


Author: k.s.