You are here

Wystrój pokoju hotelowego

on Nov 15, 2018
Choć pierwsze wrażenie rodzi się już w momencie, kiedy goście przekroczą próg hostelu, to o ich ostatecznej opinii w dużej mierze decyduje standard pokoi. Stanowią one swoistą wizytówkę hotelu. Punktem wyjściowym koncepcji wystroju musi być określenie, na jakiej grupie docelowej skupia się konkretny obiekt - obejrzyj galerię. Obiekt biznesowy będzie różnił się od hostelu rodzinnego, podobnie jak hotel nastawiony na starszych wędrowców z zagranicy od hotelu określonego dla młodych osób. Przekłada się to m.in. na typ ekwipunku a także styl aranżacji.

Meble hotelowe
Author: Prayitno/more than 2.5 millions views: thank you!
Source: http://www.flickr.com
Biznesowy klient będzie oczekiwać komfortowych warunków do odpoczynku po ciężkim dniu pracy, ale również udogodnień takich jak dostatni wybór kanałów TV czy szybki, radiowy internet. Rodzince z maluchami będzie zależeć na intymnej atmosferze, przytulnym oraz użytecznym wyposażeniu. W cenie będzie też możliwość zorganizowania dostawek.

Chociaż wyobraźnia projektantów nie ma granic, to skutecznie dbają o nie regulacje kategoryzacyjne. Można je wyszukać w załączniku do rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16.11.2011 roku. Warunki wyszczególniają nie tylko to, które sprzęty powinny się znaleźć w hotelowym pokoju, ale także nakazują, aby stanowiły one całokształt. Gwarantuje to estetyczną spójność, ale także skutecznie "podcina skrzydła" niektórym architektom, zwłaszcza jeżeli preferują eklektyzm w pomieszczeniach. Przepisy definiują także minimalne wymiary posłań (90x200 centymetrów dla pojedynczych, 140x200 cm dla łóżek podwójnych), co jest ważną wiadomością, jednakże nie wyczerpuje tego wielkiego jak rzeka tematu.

Jeżeli chodzi o meble do hoteli łóżko to kluczowy element hotelowego pokoju i to nie jedynie ze względu na ilość powierzchni, którą zajmie, ale na funkcję, jaką pełni. Od jakości materacy zależy, czy goście nasi będą wyspani, natomiast od tego czy będą wyspani w dużym stopniu zależy, jak oszacują bytność w hotelu - zobacz polecane modele z kategorii łóżka do hotelu. Ta prosta kalkulacja pozwala uzmysłowić sobie, z jakiego powodu na łóżku nie wolno oszczędzać. Jak widać, aranżacja pokoju hotelowego to niełatwe zadanie. Trzeba dużego wyczucia, żeby umiejętnie powiązać kwestie estetyczne z tymi praktycznymi a także przy okazji spełnić każde wymogi prawne. Gra jest jednak warta świeczki. W końcu ukontentowanie klienta jest najistotniejsze.